Biliyorsam Söylerim

Xiaomi SU7
  1. Anasayfa
  2. »
  3. BLOG
  4. »
  5. Xiaomi SU7 Tanıtıldı! Tesla’ya Rakip Olabilecek Mi?

Xiaomi SU7 Tanıtıldı! Tesla’ya Rakip Olabilecek Mi?

Biliyorsam Biliyorsam -
81 1

Xiaomi SU7 Tanıtıldı! Dünya çapında birçok insanın bildiği markalardan biri olan Xiaomi, elektrikli araç piyasasına giriş yaptı. Xiaomi, 28 Aralık’ta gerçekleşen etkinlikte yaptığı açıklama ile otomobil dünyasına adım attığını duyurdu.

Xiaomi SU7
Xiaomi SU7

HyperOS yazılımı üzerinden çalışan bu yenilikçi SU7 serisi Xiaomi’nin ilk elektrikli arabası ve bakalım dünya genelinde birçok insanın bildiği Tesla’ya rakip olabilecek mi?

Uyarı : Makalemizdeki tüm bilgiler internet ortamından edinildiği için belirli ölçüde eksiklik veya yanlışlık içerebilir. Bu yüzden lütfen farklı kaynaklara da başvurunuz.

Xiaomi SU7 Tanıtıldı! Tesla’ya Rakip Olabilecek Mi?

Xiaomi SU7
Xiaomi SU7

Yaptığı açıklama ile elektrikli araç piyasasına yeni bir heyecan geçiren Xiaomi, üretecek olduğu araç ile bakalım dünya genelinde tercih edilen elektrikli araba markası olabilecek mi?

Her geçen gün elektrikli araçların kullanımının yaygınlaştığı çağımızda bir marka daha piyasaya çıkacak. Kimileri için heyecan verici olan bu gelişme ilerleyen tarihlerde daha da netlik kazanacaktır. İnternet ortamında yapmış olduğumuz araştırma neticesinde ise şu bilgilere ulaşmış bulunmaktayız;

Pekin’de gerçekleştirilen lansmanla tanıtılan elektrikli araç SU7, Beijing Automotive Industry Holding Co. Ltd (BAIC) iş birliğiyle Çin’de üretiliyor. Xiaomi’nin dünya genelinde popüler olan Mi akıllı telefon serisinin prestijini taşıyarak piyasaya çıkacak olan SU7 serisi, elektrikli araç tutkunlarına SU7, SU7 Pro ve SU7 Max olmak üzere üç farklı model seçeneği ile sunulacak. Ayrıca bu 3 serinin 3 farklı rengi bulunmakta. (aqua blue, mineral grey ve verdant green)

Xiaomi SU7 Özellikleri

Xiaomi SU7 Özellikleri
Xiaomi SU7 Özellikleri

Xiaomi SU7 hakkında yaptığımız araştırma neticesinde elde ettiğimiz bilgiler şu şekilde;

SU7, gelişmiş lidar tabanlı otonom sürüş özellikleri ile donatılmış durumda. Araçta kendi kendine park etme ve uyarlanabilir hız sabitleyici bulunuyor. Ayrıca HyperOS işletim sistemi üzerinde çalışarak akıllı ve bağlantılı bir sürüş deneyimi sunuyor.

SU7’nn iki farklı pil paketi seçeneği bulunuyor. Bu aracın giriş seviyesindeki modellerinde BYD’nin 73,6 kWh lityum demir fosfat (LFP) pili yer alırken üst modellerinde ise CATL’nin 101 kWh CTB pil paketi bulunuyor.

Elde ettiğimiz bir diğer bilgiye göre de tek şarjla 800 km menzile ulaşabilen Xiaomi SU7, bakalım dünya genelindeki elektrikli araç tutkunlarında heyecana sebep olabilecek mi? Ayrıca Xiaomi, gelecekte ise 150 kWh pil kapasiteli yeni V8 versiyonunu da piyasaya süreceğini duyurdu.

Xiaomi SU7, kullanıcılara tek motorlu ve çift motorlu olmak üzere iki farklı güç aktarma sistemi seçeneği sunmakta. SU7, tek motorlu versiyonu ile 295 beygir gücünde ve saatte 210 km hıza ulaşabilirken, çift motorlu versiyonu ile 664 beygir gücünde ve saatte 265 km hıza ulaşabiliyor. SU7, bu özellikleriyle sizce nasıl? Lütfen düşüncelerinizi yorum kısmında belirtiniz.

SU7’nin Fiyatı Ne Kadar?

Şuan için kesin bir şey söylemek maalesef mümkün değil. Ancak dünya genelinde birçok elektrikli araba modeli bulunmakta ve rekabet ortamından etkilenebilecek bir fiyat beklemekteyiz. Umarız ortaya çıkacak olan fiyat Türkiye’deki satın almak isteyen insanlar için uygun olur.

Şu kategorimize de bakmak isteyebilirsiniz. BLOG

Tüm bilgiler internet ortamından edinilmiştir.

İlgili Yazılar

1 Yorum

  1. Ahmet Deniz - -

    Eskiden bu marka telefon vardı bende

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir