Biliyorsam Söylerim

Cuma Mesajları
 1. Anasayfa
 2. »
 3. BLOG
 4. »
 5. Cuma Mesajları 2024, En Yeni Cuma Mesajları, En Güzel Cuma Mesajları, Anlamlı Cuma Mesajları

Cuma Mesajları 2024, En Yeni Cuma Mesajları, En Güzel Cuma Mesajları, Anlamlı Cuma Mesajları

Biliyorsam Biliyorsam -
285 10

Cuma Mesajları, İslam alemi için cuma günü çok büyük bir öneme sahiptir. Hatta cuma günü ile ilgili bir çok hadis-i şerif de bulunmaktadır. Cuma günleri camilerde cuma namazı kılınır ve imamların okuduğu hutbeler dinlenir.

Cuma Mesajları
Cuma Mesajları

Bazı Müslümanlar, böylesine özel bir günde genellikle cep telefonu üzerinden kısa mesaj veya WhatsApp gibi uygulamalarla sevdiklerine cuma mesajları göndermektedirler. İşte bu makalemizde sizlere böylesine önemli bir günde sevdiklerinize gönderebileceğiniz yeni, güzel ve anlamlı bazı cuma mesajı örneklerini sunacağız.

Cuma Mesajları 2024, En Yeni Cuma Mesajları, En Güzel Cuma Mesajları, Anlamlı Cuma Mesajları

Cuma Mesajları
Cuma Mesajları

Cuma günü İslam alemi için çok ama çok önemlidir. Kur’an-ı Kerim’de cuma gününün önemini anlatan Cuma Suresi bulunur. Böylesine önemli bir günde Müslümanlar camilerde toplanır ve cuma namazı kılarlar. Önemli bu güne dair bazı Müslümanlar, sevdiklerine cuma mesajı gönderir. İşte sizlere sunmak istediğimiz bazı cuma mesajı örnekleri;

Cuma Mesajları
Cuma Mesajları

Bu güzel günde Allah’ın sevgisi ve rahmeti üzerinize olsun. Cennet bahçelerinde yeriniz olsun. Amin.

Gönüller imanla, yürekler huzurla dolsun. Mutluluklar herkesin olsun. Ne kurulan dostluklar bozulsun ne de dostlar unutulsun. Cumanız mübarek olsun.

Cuma Mesajları
Cuma Mesajları

Yüce Allah’ım! Sen yüreğimdekini biliyorsun! Her duam af dileğiyle başlıyor. Sen, beni ve hayatımdaki herkesi affet. Tüm insanlığı İslam’la şereflendir. Hayırlı cumalar.

Rabbim sen herkesi sana şükredenlerden, senin rızan için çabalayanlardan eyle. Sen herkesin yerini Cennet eyle! Amin.

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla “Her türlü hamd ve övgü, kuluna Kitab’ı indiren ve onda hiçbir yanlışlığa yer vermeyen Allah’a mahsustur.” (Kehf, 18/1) Cumanız mübarek olsun.

Cuma Mesajları
Cuma Mesajları

Ettiğiniz her dua gözünüze nur, derdinize deva, kalbinize huzur, sağlığınıza şifa, ailenize ve hayatınızdaki insanlara huzur ve mutluluk getirsin. Hayırlı cumalar.

Yüce Rabbim! Hasta olana şifa, derdi olana deva, yolda olana selamet, darda olana helalinden bol rızık ver. Amin.

Yüce Rabbim! Şu zor günlerde tüm insanlığı senin yoluna ilet. Hayırlı işler yapmayı nasip et. Sabır ve şifa nasip eyle. Tüm insanlığı İslam’la şereflendirip, cennetinde yer ver Rabbim! Tüm İslam aleminin cuması mübarek olsun. Amin.

Cuma Mesajları
Cuma Mesajları

”Bilerek Hakkı Batıla karıştırmayın. Hakkı gizlemeyin.” (Bakara – 42) Hayırlı cumalar sevgili dostlar.

Yaşamınız maddi ve manevi anlamda aydınlık, kalbiniz mutlulukla dolsun. Sizi üzüntüye ve kedere ne itiyorsa yüce Allah, sizi ondan uzak eylesin. Rabbim herkesi ve bizleri hayırlı kullarından eylesin. Bizi İslam neferi kılsın. Amin.

Yüce Rabbim! Sen gönlümüzden mutluluğu ve sevgiyi eksik etme. Bizleri hak yolundan giden insanlardan eyle. Selam ve dua ile…

Cuma Mesajları
Cuma Mesajları

Allah’ım! En güzel gün olan şu cuma günü bizleri mutlu kullarından eyle. Bizleri affet! Amin.

Yüce Rabbim! Sen tüm insanlığı doğru yola sevk et. Herkese İslam’a tabi olmayı nasip et. Hayırlı cumalar.

”Hiç kimse kendisi için gizlenen müjde ve mutluluğu bilemez.” (Secde S. 17.Ayet) Yüce Allah, herkese mutluluk ve güzellik nasip etsin. Amin.

Cuma Mesajları
Cuma Mesajları

Melekler her zaman duacınız olsun. Gönlünüz ferah, gününüz aydın olsun. Allah, herkesi affetsin. Amin. Cumanız mübarek olsun.

Yüce Rabbim! Sen bizlere ömrümüz boyunca sağlık ve mutluluk ver. Kimseyi açlıkla sınama. Helalinden bol rızık nasip eyle. Amin.

Yüce Allah, kıldığınız namazı, yaptığınız ibadeti kabul etsin. Şu güzel günde dualarınızı kabul etsin. Selam ve dua ile. Hayırlı cumalar.

Cuma Mesajları 2024
Cuma Mesajları 2024

Yüce Rabbim! Sen bizleri affet. Dilimizden duayı eksik etme. Gönlümüze huzur ver. Bizleri ve tüm insanlığı doğru yola ilet. Herkesi cennetinle ödüllendir. Amin.

Rasûlullah (s.a.v) şöyle buyurdu: “Fakirleri kollayıp gözetiniz. Aranızdaki zayıflar sâyesinde Allah’dan yardım görüp ve rızıklandığınızdan şüpheniz olmasın.” (Ebû Dâvûd, Cihâd 70)

Yüce Rabbim! Sen affedicisin, yüce olansın, affı seversin, ben ve tüm insanlığı affet. Amin.

En Yeni Cuma Mesajları
En Yeni Cuma Mesajları

Allah’ım! Yolda olana hayırlı yolculuk, hasta olana şifa, derdi olana derman ver Rabbim! Hayırlı cumalar.

Allah’a davet eden, salih amel işleyen ve ben gerçekten müslümanlardanım diyen kimseden daha güzel sözlü kim olabilir? (Fussilet Suresi 33. Ayet)

Yerin ve göğün sahibi yüce Rabbim! Sen, bizleri doğru yolda ilerleyen kullarından eyle. Amin. Cumanız mübarek olsun.

En Güzel Cuma Mesajları
En Güzel Cuma Mesajları

Yüce Allah’ım! Sen bu güzel günde bizi İslam neferi kıl! Bizleri doğru yolda ilerleyen, salih kullarından eyle! Amin.

Rabbim! Sen, dilimizden ve yüreğimizden adını eksik etme. Bizlere sevdiğin kullardan olmayı nasip eyle! Hayırlı cumalar.

Allah’ım sevdiğin kullarının hatırına bizleri affeyle! Cumanız mübarek olsun.

En Güzel Cuma Mesajları
En Güzel Cuma Mesajları

Ettiğiniz her dua kabul olsun. Allah yar ve yardımcınız olsun. Cumanız mübarek olsun.

Yüce Rabbim! Sen bu güzel günde bizlere iyiliği, güzelliği nasip eyle. Yaptığımız ibadetleri kabul eyle. Bizlere yardım et. Amin.

Allah’ım! Sen, nefret olan eve sevgi, dert olan eve derman ver. Sen hasta olana şifa ver. Sen tüm insanlığı İslam’a yönelt. Amin.

Anlamlı Cuma Mesajları
Anlamlı Cuma Mesajları

Yüce Rabbim! Şu dünyada bizlere helalinden bolluk ve bereket ver. Bizlere yardım et. Hayırlı cumalar.

Dua etmekten uzak durmayın. Ellerinizi açın herkes için Allah’a yalvarın. O affedicidir. Allah hepimizi affetsin inşallah! Amin.

Yürekler huzurla, gönüller imanla dolsun. Sağlıklı günler hep bizi bulsun. Allah bolluk ve bereket versin. Hayırlı cumalar.

Anlamlı Cuma Mesajları
Anlamlı Cuma Mesajları

Kapınızı çalan fakire, ihtiyaç sahibine yardım edin. Paylaşmayı sevin. Allah evinize bolluk bereket versin inşallah! Amin.

Yüce Rabbim bu güzel günde hepimizi doğru yola sevk etsin. Bizleri hayırlı kullarından eylesin. Amin. Hayırlı cumalar.

Yüce Rabbim! Sen, derdi olana derman ver. Yolda olana selamet ver. Hasta olana şifa ver. Sen günahlarımızı affeyle. Amin. Cumanız mübarek olsun.

Cuma Mesajları 2024
Cuma Mesajları 2024

Yüce Allah’ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun. Yüce olan Allah şu cuma günü yaptığınız ibadetleri kabul etsin. Amin.

Yüce Rabbim! Sen, bizlerin dualarını kabul eyle. Bizleri affet. Bizleri doğru yoldan uzak eyleme. Şu cuma günü yaptığımız tüm ibadetleri kabul eyle. Ömrümüzü İslam’a uygun davranan Müslümanlar olarak geçirmemize yardım et. Cumanız mübarek olsun.

Yüce olan Allah, herkese her şeyin en hayırlısını nasip etsin. Hepimizi İslam neferi kılsın. Amin.

Cumanız Mübarek Olsun
Cumanız Mübarek Olsun

“Ey Rabbimiz! Bizi sana boyun eğenlerden kıl, neslimizden de sana itaat eden bir ümmet çıkar, bize ibadet usullerimizi göster, tevbemizi kabul et; zira, tevbeleri çokça kabul eden, çok merhametli olan ancak sensin.” (Bakara Sûresi: 128. Âyet) Cumanız mübarek olsun.

“Rabbimiz! Bizi hidayete erdirdikten sonra kalplerimizi eğriltme. Bize katından bir rahmet bahşet. Şüphesiz sen çok bahşedensin.” (Âl-i İmrân Sûresi: 8. Âyet) Hayırlı cumalar.

“Ey Rabbim! Beni ve soyumdan gelecekleri namazı devamlı kılanlardan eyle; ey Rabbimiz! Duamı kabul et!” (İbrahim Sûresi: 40. Âyet) Cumanız mübarek olsun.

Cumanız Mübarek Olsun
Cumanız Mübarek Olsun

“Ey Rabbimiz! (Amellerin) hesap olunacağı gün beni, ana-babamı ve müminleri bağışla!” (İbrahim Sûresi: 41. Âyet) Hayırlı cumalar.

“Ey Rabbim! Bana bir hikmet bahşet ve beni salih kimseler arasına kat. Sonra gelecekler arasında beni doğrulukla anılanlardan kıl. Beni Naîm cennetinin varislerinden eyle.” (Şuara Sûresi: 83-85. Âyetler) Hayırlı cumalar.

“O inkâr edenler Zikr’i (Kur’an’ı) işittikleri zaman, neredeyse seni gözleriyle devirivereceklerdi. Hâla da (kin ve hasetlerinden:) «Hiç şüphe yok o bir delidir» derler. Oysa o (Kur’an), âlemler için ancak bir öğüttür.” -Kalem Sûresi: 51-52. Âyetler (Nazar Duası)- Cumanız mübarek olsun.

Hayırlı Cumalar
Hayırlı Cumalar

“Rabbim! Beni, ana-babamı, iman etmiş olarak evime girenleri, iman eden erkekleri ve iman eden kadınları bağışla, zalimlerin de ancak helâkini arttır.” (Nuh Sûresi: 28. Âyet) Hayırlı cumalar.

“Rabbim! Bana katından temiz bir nesil bahşet. Şüphesiz sen duayı hakkıyla işitensin.” (Âl-i İmran Suresi: 38. Ayet) Cumanız mübarek olsun.

Ey yerin ve göğün sahibi yüce Allah’ım! Sen beni ve tüm insanlığı affeyle. Sen bizleri doğru yoldan uzak eyleme. Bizleri İslam neferi kıl. Selam ve dua ile… Hayırlı cumalar.

En Güzel Cuma Mesajları
En Güzel Cuma Mesajları

Ey gecenin ve gündüzün sahibi! Sen bizleri affet. Yaptığımız ibadetleri kabul eyle. Amin.

Yüce Rabbim! Sen, bizleri doğru yoldan uzak eyleme. Bizlere yardım et. Bizleri hakkıyla ibadet eden salih kullarından eyle. Amin. Hayırlı cumalar.

Yüce Rabbim bu güzel günde dualarınızı kabul etsin. Gönlünüze ferahlık versin. Yüreğinize mutluluk versin. Amin.

En Güzel Cuma Mesajları
En Güzel Cuma Mesajları

Allah’ım! Sen, bizleri salih kullarından eyle. Bu güzel günde yaptığımız ibadetleri kabul eyle. Bizlere huzur ver. Amin. Hayırlı cumalar.

Yüce Rabbim! Sen tüm İslam alemine şu güzel günde selamet, mutluluk ver. Tüm insanlığı İslam’la şereflendir. Selam ve dua ile… Cumanız mübarek olsun.

Allah’ım! Sen, bizlerin işlediği günahları affeyle. Bizlere yardım et. Bizleri, senin rızanı kazananlardan eyle. Amin.

En Yeni Cuma Mesajları
En Yeni Cuma Mesajları

Allah’ım! Sen, şu cuma günü yaptığımız ibadetleri kabul et. Bizlere yardım et. Bizleri doğru yoldan uzak eyleme. Kalbimize huzur ver. Evimize bolluk ve bereket ver. Hayırlı cumalar.

“Üzerine güneş doğan en hayırlı gün cuma günüdür…” (M1976 Müslim, Cum’a, 17) Hayırlı cumalar.

”Bunlar, Allah’a ve Ahiret gününe inanırlar, iyiliği emreder, kötülükten menederler ve hayırlarda yarışırlar. İşte bunlar iyi kimselerdendir.” (Al-i İmran Suresi 3/114) Cumanız mübarek olsun.

Hayırlı Cumalar
Hayırlı Cumalar

Bu güzel günde kalbinizin huzurla dolmasını, evinize bolluk ve bereket gelmesini yüce Allah’tan dilerim. Selam ve dua ile…

Şu güzel günde bütün mutluluklar sizin olsun. Amin. Cumanız mübarek olsun.

Allah’ım! Sen bizlere yardım et. Derdi olana derman. Darda olana bolluk naip eyle. Selam ve dua ile. Cumanız mübarek olsun.

Anlamlı Cuma Mesajları
Anlamlı Cuma Mesajları
Cuma Mesajları 2024

Sonuç olarak sizlere sunmak istediğimiz bazı cuma mesajı örnekleri işte bu şekildeydi. İnternet ortamından daha birçok örnek bulmak mümkün. Lütfen bu makalemizde yer almayan fakat insanların görmesi gerektiğini düşündüğünüz mesaj örneklerini yorum kısmında belirtiniz.

Hayırlı cumalar.

İlgili Yazılar

10 Yorum

 1. Ahmet Yılmaz - -

  cumanız mübarek olsun

 2. Ercan Mutlucan - -

  hayırlı cumalar teşekkür ederim

 3. Müslüme - -

  mesajlar için teşekkürler cumanız mübarek olsun

 4. Hikmet Surhanlı - -

  herkesin cuması mübarek olsun arkadaşlar

 5. Ceyda Asel - -

  hepsi de birbirinden güzel. Cumanız mübarek olsun

 6. Mustafa Hayri - -

  Paylaşım için sağ olun hayırlı cumalar

 7. Selam - -

  Hayırlı cumalar herkese

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir