Biliyorsam Söylerim

Beşiktaş Fan Token (BJK) Nedir?
 1. Anasayfa
 2. »
 3. BLOG
 4. »
 5. Beşiktaş Fan Token (BJK) Nedir?

Beşiktaş Fan Token (BJK) Nedir?

Biliyorsam Biliyorsam -
197 0

Beşiktaş Fan Token (BJK), geçtiğimiz günlerde ön satışı gerçekleştirilen bir fan token’dır. Bu makalemizde sizelere söz konusu token hakkında olabildiğince detaylı bilgiler vermeyi planlıyoruz. Hazırsanız başlayalım?

Beşiktaş Fan Token (BJK) Nedir?
Beşiktaş Fan Token (BJK) Nedir?

Beşiktaş Fan Token (BJK) Nedir?

Birçok insan ekonomi oluşturabilmek adına bazı yatırım türlerine yönelmektedir. Bu yatırım türlerinden biri ise borsadır. Kriptoların belirli bir popülerliğe ulaşması ile birlikte yatırımcılar bu alanda bazı kripto veya fan tokenları alarak yatırım yapmaktadır. Beşiktaş Jimnastik Kulübü‘nün söz konusu fan token’ı da yine yatırımcıların alarak kar elde etmek istedikleri tokenlardan biridir.

Beşiktaş Fan Token (BJK) : 26 Eylül 2023 tarihinde Paribu isimli Türk kripto borsasında ön satışı gerçekleştirilen ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü’ne ait bir fan taken‘dır.

BJK Token, 26 Eylül 2023 tarihinde belirli bir adette ön satışa sunulmuş olup, 03 Ekim 2023 tarihinde ise piyasaya açılmıştır. Ön satış aşamasında kilitli ve kilitsiz olarak iki farklı türde satış gerçekleştirilmiştir.

Yine CoinNET isimli bir Youtube kanalından edindiğimiz ve gömme yöntemi ile sizlere bilgi vermek amacıyla paylaştığımız şu videoyu da izleyerek Beşiktaş Fan Token (BJK) hakkında bilgi edinebilirsiniz. (Söz konusu videoda anlatılanlar doğru veya yanlış olabilir. İlgili konuyu farklı kaynaklardan da araştırınız. Kendileriyle herhangi bir ticari bağımız asla bulunmamaktadır.)

Beşiktaş Fan Token (BJK)

Birçok fan token gibi BJK Token da kendisine sahip olanlara bazı avantajlar sağlamaktadır. Gelin hep birlikte sıkça sorulan sorulara bakarak, söz konusu token’ı yakından tanıyalım.


Sıkça Sorulan Sorular

Makalemizin bu kısmında sizlere Beşiktaş Fan Token (BJK) hakkında sıkça sorulan soruları ve cevaplarını sunacağız.

Pek doğal olarak insanlar herhangi bir kripto paraya veya fan token’a yatırım yapmadan önce onun hakkında bilgi sahibi olmak isterler. İnternet üzerinden yapacağınız araştırmalar şayet doğru bilgiler üzerineyse ilgili kripto veya fan token hakkında olabildiğince bilgi sahibi olursunuz. İşte makalemizin bu kısmı bahsi geçen token hakkında sizlere bilgi verebilmek amacıyla oluşturulmuştur. Hazırsanız başlayalım?

Beşiktaş Fan Token (BJK)
Beşiktaş Fan Token (BJK)

BJK Token’ın Alt Yapısı Nedir?

BJK Token, Ethereum blokzincirinde üretilen bir ERC-20 utility token’ıdır. Utility token’lar belirli bir ürün ya da hizmete erişmek için kullanılan token’lardır.

BJK Token’ın Maksimum Arzı Kaç Adettir?

BJK Token’ın maksimum arzı 50.000.000 (50 Milyon) adettir. 26 Eylül 2023 tarihinde ön satışta 500.000 adet kilitsiz, 5 milyon adet ise kilitli biçimde piyasaya sürülmüştür. Ayrıca BJK Token’ın whitpaper’ında toplam arzın %81’ine karşılık gelen 40.500.000 adet Beşiktaş Token kripto varlığının hazineye ayrıldığının bilgisi verilmiştir.

Bahsi geçen whitepaper’da BJK Token’ın toplam arzının %19’una karşılık gelen kısmının, özel ve ön satışlarla satılacak olup; kalan hazine token’larının toplamda 10 yıla dağılmış bir kilit mekanizması ile yaratılacağı bilgisi de yer almaktadır.

BJK Token’ın Kilitli Ve Kilitsiz Türlerinin Farkları Nelerdir?

BJK Token, 26 Eylül 2023 tarihinde ön satışı yapıldığı esnada kilitli ve kilitsiz şekilde olmak üzere 2 farklı türde satılmıştır.

Ön satış esnasında kilitsiz bir şekilde satılan token’lar, 03 Ekim 2023 tarihinde al-sat yapılabilmiştir. Fakat ön satış anında kilitli şekilde satılan token’ların bazı şartları bulunmaktadır.

Paribu isimli kripto borsasında söz konusu kilitli token’ların satışı ile ilgili şu bilgi yer almaktadır.

”Kilitli Beşiktaş Token’ları 7 ay boyunca transfer edemez ve satamazsınız. Token’larınızın işleme açılmaya başlayacağı ilk tarih 15.05.2024’tür. İlgili tarihten sonra 12 ay boyunca bu token’larınız eşit dağılımla işleme açılmaya devam edecektir.”

Yukarıdaki bilgileri göz önünde bulundurarak bahsi geçen kilitli BJK Token sahiplerinin elinde bulunan token’lar 15 Mayıs 2024 tarihinden 15 Mayıs 2025 tarihine kadar 12 ay boyunca eşit şekilde satışa açılacaktır.

BJK Token Nasıl Alınır?

Şuan için sadece Paribu isimli Türk kripto borsasında işlem gördüğü için söz konusu borsada hesap açarak ve gerekli adımları takip ederek satın alabilirsiniz.

Kripto dünyasında yatırım yapmadan önce mutlaka detaylıca araştırma yapınız. Aksi halde geri dönüşü olmayan olumsuz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

BJK Token’ın Avantajları Nelerdir?

Beşiktaş Fan Token (BJK)
Beşiktaş Fan Token (BJK)

Yukarıda da bahsi geçen ve token hakkında biz dizi bilgiler içeren whitepaper’a baktığımızda kulüp tarafından bu token’a sahibi olanların elde edeceği avantajlara dair açıklanan bilgiler şu şekildedir;

”Beşiktaş Token sahiplerinin yararlanabileceği faydalara aşağıda yer verilmiştir. Söz konusu faydaların tamamının Beşiktaş Token sahiplerine, her zaman veya eş zamanlı olarak sunulması zorunlu olmayıp aşağıda sıralanan ancak bunlarla sınırlı olmayan seçenekler arasından Beşiktaş Token sahiplerinin yararlanacağı faydaları belirleme hakkı tamamen Kulüp’e aittir. Kulüp, Beşiktaş Token sahiplerinin yararlanacağı aşağıdaki faydaları zaman zaman değiştirebilir. Kulüp herhangi bir taahhütte bulunmamakla birlikte, aşağıda belirlenen ancak bunlarla sınırlı olmayan faydaları Beşiktaş Token sahiplerine sunmak için gerekli tüm gayreti gösterecektir. Kulüp tarafından sağlanacak faydaların değeri ekonomik olarak değerlendirilmeyecek olup, Kulüp’ün ekonomik menfaat sağlama yönünde herhangi bir taahhüdü bulunmamaktadır.”

 • Tahsis edilmiş her iki tesiste de yer alacak özel tribünde maç izleme imkânı
 • Özel ağırlama paketleri ile maç izleme imkânı
 • Özel kurgulanmış stat turuna katılım
 • Özel kurgulanmış tesis turuna katılım
 • Antrenman izleme ve takım ile tanışma
 • Deplasman maçlarında takım ile seyahat etme
 • Öncelikli bilet alım hakları
 • Özel tribünde maç izleme imkânı
 • Kulüp başkanı, yönetim kurulu, sporcular ile tanışma
 • İmza törenlerine katılım
 • Yapılacak anketlere katılarak kararlara etki etme (Tesislerde özel alanlara verilecek isimler, Stadyum veya tesislerde sergilenecek görseller, Maç ve ısınma sırasında kullanılacak müzikler, Forma tasarımı, Kartal Yuvası’nda satılacak ürünler/tasarımlar, Yapılacak özel etkinliklerin içerikleri.)

Görmüş olduğunuz üzere söz konusu token’ın sahiplerinin elde edeceği avantajlar bu şekilde. Tabi ki de listede yer alan avantajlarda bazı değişiklikler meydana gelebilir. Güncel bilgileri edinmek için lütfen farklı kaynaklara da başvurunuz.

BJK Token Madenciliği Yapılabiliyor Mu?

Bu konu hakkında kesin bir bilgimiz bulunmamaktadır. Ancak bu tür token’lar genellikle bazı yarışmalar, kampanyalar veya ödül avı gibi etkilinler sonucunda dağıtılabilmektedir. Fakat şuan için (05 Ekim 2023) herhangi bir yarışma, kampanya veya ödül avı gibi bir durum söz konusu değildir.

BJK Token’ın Güncel Fiyatı Nedir?

BJK Token’ın makalemizi hazırladığımız tarihte (05 Ekim 2023 saat 09:44) Paribu isimli kripto borsasındaki fiyatı 53.37 Türk Lirası‘dır. (Söz konusu fiyat anlık olarak değişebilmektedir.)


Sonuç olarak Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün kripto dünyasına adım atması ile piyasaya sürmüş olduğu taraftar token’ı Beşiktaş Fan Token (BJK) hakkındaki genel detaylar bu şekildedir. Makalemiz boyunca sizlere sunmuş olduğumuz bilgiler, ilerleyen süreçte token ile ilgili değişikliklerin meydana gelmesinden ötürü güncelliğini yitirebilir. Bu durumdan ötürü farklı kaynaklara da başvurmanız sizlerin çıkarına olacaktır.

Şu makalemizi de okumak isteyebilirsiniz. Netflix Üyelik Ücreti

Tüm bilgiler internet ortamından edinilmiştir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir